Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
04.06.2025 22:46 - От къде се е появило всичко?
Автор: sinyatazvezda Категория: Лични дневници   
Прочетен: 1325 Коментари: 2 Гласове:
3

Последна промяна: 06.06.2025 14:48

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 Имам въпрос, който поражда още въпроси. Какво е имало преди големия взрив, какво го е предизвикало и защо? Много хора казаха, че не се знае, но това не е отговорът, който да затвори този поток от нови и нови въпроси. Говорих и с други хора, които изказаха най-различни теории опитвайки да опровергаят възможността да има Бог. Вижте, големият взрив и сътворението не са в сблъсък и противоречие. Взривът е "да бъде светлина". Разногласията са в отговора преди взрива, какво е имало. Едни казаха, че е било "абсолютно нищо". Но как в абсолютното нищо се е появило нещото наречено взрив между нищо и нищо? Други казаха, че няма как да е имало абсолютно нищо, а е имало нещо със свойствата на черна дупка, която е преминала през своите процеси, тост големия взрив и се появили всички останали частици, но тогава идва въпроса тази черна дупка от къде се е появила и защо? Тост тази мъртва звезда, как се е самосъздала? Други казаха, че вселената винаги си е съществувала. Идват още въпроси, а именно как може да си е съществувала вечно? Нима има нещо вечно и безкрайно? Самият въпрос, кой е създал Бог винаги ми изглежда едно безсмислено последование, което води до следващите въпроси, а именно кой е създателят на създателя на Бог... Пак вървим към една безкрайност без да си признаваме, че логично трябва да стигнем до някакъв първосъздател. Как може да си представите, че е възможно логически една вселена да се е самосъздала или да е съществувала вечно, като първоизточник на всичко, а да не можете да си представите, че е възможно логически същото за Бог?



Гласувай:
3



Предишен постинг

1. vandela007 - .
08.06.2025 22:25
Атеистите се присмиват на вярващите: "Ха-ха! - създадени от глина!"
Но за да твърдиш, че няма Бог, също се иска вяра.
Доживяхме да видим AI хора от метали, кабели и други материали.
Сигурно ще ги усъвършенстват, ще ги облекат в дрехи, ще ги срещаме по улиците и няма да знам, че са други "хора".
Остава въпросът: Кой е създал "глината"!!!
цитирай
2. sinyatazvezda - Атеизмът също си е вяра.
09.06.2025 02:47
Твърдейки, че нямат вяра в съществуването на Бог показват, че имат вяра в Неговото не съществува. Това пак си е вяра в недоказано твърдение. Знам, че искат вярващите да им доказват съществуването на Бог, но ако ги попитаме, как те си представят появата на света стават нещата сложни и при тях за доказване. И както казах отговора " не знам" очевидно не е с нищо достатъчен на фона на логиката, която често и те самите прилагат а именно, че всичко познато материално се е появило от някъде. Още по тази логика не е ли логично да се предположи, че е имало нещо, което е било първото от което е дошло всичко останало. Логично е, нали?
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: sinyatazvezda
Категория: Поезия
Прочетен: 58940
Постинги: 28
Коментари: 44
Гласове: 145
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930